Dobitnici nagrade

Dobitnici Državne nagrade tehničke kulture „Faust Vrančić" 1992. - 2015.

Nagrađeni za ŽIVOTNO DJELO

  1. Marijan GRGOKOVIĆ 1992.
  2. mr. sc. Božidar TOMIČIĆ 1993.
  3. Đuro GRIEISBACH 1994.
  4. prof. dr. sc. Vladimir MULJEVIĆ 1995.
  5. Branko KRALJ 1996.
  6. Branimir MAKANEC 1997.
  7. mr. sc. Mladen GRČEVIĆ 1998.
  8. Boris Josip MALINAR 1999.
  9. prof. dr. sc. Ante MARKOTIĆ 2000.
10. Borko BORANIĆ 2001.
11. prof. dr. sc. Hrvoje MAZIJA 2002.
12. Želimir MATUTINOVIĆ 2003.
13. prof. dr. sc. Igor ČATIĆ 2004.
14. Dubravko MALVIĆ 2005.
15. Ivan TUDIĆ 2006.
16. dr. sc. Zvonimir JAKOBOVIĆ 2007.
17. akademik Leo BUDIN 2008.
18. prof. dr. sc. Josip MILAT 2009.
19. Ladislav KELER 2010.
20. prof. dr. sc. Stjepan CAR  2011.
21. mr. sc. Božidar PASARIĆ 2012.
22. Ivan BAĆANI 2013.
23. prof. dr. sc. Petar BILJANOVIĆ 2014.
24. prof. dr. sc. Gojko NIKOLIĆ 2015.

Nagrađeni GODIŠNJOM NAGRADOM

1992.
  1. Boris JUGOVIĆ, Nova Gradiška
  2. Stjepan PAULIN, Sisak
  3. Krešimir TOMIĆ, Zagreb

  1. Časopis "ABC tehnike", Zagreb
  2. Kajak-kanu klub "Marsonia", Slavonski Brod
  3. Radioklub "Nova Gradiška", Nova Gradiška

1993.
  1. Željko BALOG, Požega
  2. Vjekoslav KRENEK, Pakrac
  3. Antun PETAK, Zagreb
  4. Krešimir POJE, Zagreb

  1. Aeromodelarski klub "Sisak", Sisak
  2. Hrvatski DX klub, Zagreb
  3. Tvornica žigica "Drava", Osijek

1994.
  1. Stevče ARSOSKI, Sisak
  2. Josip JURKOVIĆ,Osijek
  3. Martin KRALJ, Varaždin
  4. Duško KRALJEV, Zadar
  5. Mile MARIĆ, Rijeka
  6. Zvonimir MATOŠIĆ, Zagreb
  7. Ljiljana PEDIŠIĆ, Zagreb
  8. Saša STUBLIĆ, Zagreb

  1. Akademsko astronomsko društvo "Rijeka", Rijeka
  2. Javno poduzeće "Hrvatske šume", Zagreb
  3. Radioklub "Varaždin", Varaždin
  4. Radioklub "Zagreb", Zagreb
  5. "Saponia", Osijek

1995.
  1. Marija BRKIĆ, Zagreb
  2. Ankica GREDELJ, Osijek
  3. Josip Zdenko HASENÖHRL, Zagreb
  4. prof. dr. sc. Hrvoje MAZIJA, Zagreb
  5. Boris PUHLOVSKI, Zagreb
  6. Velimir SALOMON, Zagreb
  7. Mate ŠIMUNOVIĆ, Staro Petrovo Selo
  8. Hrvoje VEČEK, Zagreb

1996.
  1. Ninoslav BIROLLA, Varaždin
  2. Dragutin LABAŠ, Varaždin
  3. Boško MADŽAREVIĆ, Split
  4. Miroslav MIRKOVIĆ, Zagreb
  5. Željko OREŠKOVIĆ, Rijeka
  6. Franjo PAVLOVIĆ, Zagreb
  7. Snježana SERŠIĆ, Osijek
  8. Krešimir ŠURINA, Zagreb
  9. Boris VRBANOVIĆ, Zagreb

  1. II. osnovna škola, Varaždin
  2. Tehnički muzej, Zagreb
  3. Hrvatski aeroklub "Split", Split
  4. Jedriličarski klub "Plav", Krk

1997.
  1. Stjepan ANDROLIĆ, Varaždin
  2. dr. sc. Stanislav ČAJAVEC, Zagreb
  3. Marija DUJMOVIĆ, Zagreb
  4. Josip FRANIĆ, Split
  5. Branko HRPKA, Osijek
  6. prof. dr. sc. Josip MILAT, Split
  7. Stipo PEJAK, Vukovina
  8. Mira VIČIĆ, Zagreb
  9. Marko VIDOVIĆ, Sisak

   1. Elektrostrojarska škola, Varaždin
   2. CB Radioklub "Donat", Zadar
   3. Centar za podvodne aktivnosti, Pula

1998.
  1. Ante BEKIĆ, Zagreb
  2. Davor BRUNČIĆ, Osijek
  3. Marko BUBAŠ, Karlovac
  4. Mihajlo FILIFEROVIĆ, Rijeka
  5. Antica LOVRIĆ, Split
  6. Ivan MALOVIĆ, Sisak
  7. Dubravko MALVIĆ, Zagreb
  8. Josip PAVLOVIĆ, Bjelovar
  9. Ladislav RADULIĆ, Zadar
10. Ivo ŠEPAROVIĆ – MUSA, Vela Luka

  1. Društvo pedagoga tehničke kulture Zagreba
  2. Osnovna škola Martijanec, Donji Martijanec
  3. Klub za podvodne aktivnosti, Karlovac
  4. Ronilački klub, Sisak
  5. Zvjezdarnica Hrvatskoga prirodoslovnog društva, Zagreb

1999.
  1. Marijan BERTOVIĆ, Sisak
  2. Zvonimir JAKOBOVIĆ, Samobor
  3.  MILA LONČAR, Zagreb
  4. Dragutin OGRIZEK, Osijek
  5. Gordana OLAH, Petrinja
  6. Drago SERTIĆ, Split
  7. Ivan TIĆAK, Rijeka,
  8. Ivan TUDIĆ, Karlovac
  9. Josip VIPOTNIK, Osijek
 10. Josip VRBAN, Sisak

  1. Radioklub "Zadar", Zadar
  2. Klub mladih tehničara "Nikola Tesla" V. osnovne škole, Varaždin

2000.
  1. Savo GOLIĆ, Zagreb
  2. Zoran HESHEIMER, Zagreb
  3. prof. dr. sc. Darko MALJKOVIĆ, Sisak
  4. Josip POLAČEK, Zagreb
  5. Marica SRBLJANIN, Zagreb
  6. Anđelka VUČEVAC, Osijek
  7. Željko Julije ZEC, Kutjevo

  1. Hrvatski savez informatičara, Zagreb
  2. Radioklub slijepih "Louis Braille", Zagreb
  3. Društvo inovatora Varaždinske županije, Varaždin

2001.
  1. Andrija GREGURIĆ, Zagreb
  2. Miroslav GRGAS, Rijeka
  3. Zdravko JAŠAREVIĆ, Zagreb
  4. Antun LOHERT, Sisak
  5. Ante STARČEVIĆ, Križevci
  6. Zrinko TIJAN, Kraljevica
  7. Miroslav VARAT, Kutina
  8. Ana VINCEK, Pregrada

  1. Klub za podvodne aktivnosti "Zadar", Zadar
  2. Osnovna škola Filipa Lukasa, Kaštel Stari
  3. III. osnovna škola Varaždin, Varaždin
  4. Časopis "Radio HRS", Zagreb

2002.
  1. Tihomir ČULJAK, Osijek
  2. Ervin DEBEUC, Rijeka
  3. Blaženko DUJAKOVIĆ, Dubrovnik
  4. Vlatko ĐAKULOVIĆ, Varaždin
  5. Nikola GAMILEC, Zagreb
  6. Marijan HORN, Zagreb
  7. Franjo KRAŠ, Zagreb
  8. Radojko ORLIĆ, Zagreb
  9. Ivo ŠEPAROVIĆ, Zagreb

  1. Osnovna škola Antuna Mihanovića, Osijek
  2. Radioklub "Ludbreg", Ludbreg
  3. Strojarska tehnička škola, Osijek
  4. Srednja škola Obrovac, Obrovac

2003.
  1. Rudolf KRALJ, Rijeka
  2. Željko MEDVED, Čakovec
  3. Stjepan OZIMEC, Varaždin
  4. Igor RATKOVIĆ, Zagreb
  5. Vera ROBIĆ ŠKARICA, Zagreb
  6. Ivan VRBANIĆ,

  1. Osnovna škola Petrijanec, Petrijanec
  2. Društvo pedagoga tehničke kulture Varaždin
  3. Karting centar Zagreb
  4. Časopis Tehnička kultura, Zagreb

2004.
  1. Ivan BAĆANI, Osijek
  2. Boris BOLŠEC, Krk
  3. Damir ČOVIĆ, Rijeka
  4. Vlado FELC, Kutina
  5. Branko LATAS, Zagreb
  6. Ana MAJIĆ, Sisak
  7. Marija NOVAKOVIĆ, Split
  8. Davorin NOVOSEL, Zagreb
  9. Đani PINCAN, Pula
10. Milan UTKOVIĆ, Zadar

  1. Mladi fotografi Srednje strukovne škole, Varaždin
  2. Fotoklub "Split", Split
  3. Hrvatski fotosavez, Zagreb
  4. Tehnološki centar Rijeka
  5. Željeznička tehnička škola, Zagreb

2005.
  1. Predrag BOSNAR, Zagreb
  2. Željko Čizmić, Zadar
  3. Jasminka GERIN, Sisak
  4. Jerko JUKIĆ, Osijek
  5. mr. sc. Luka MAJETIĆ, Rijeka
  6. Dino MAKOVAC, Pula
  7. mr. sc. Mladen PREGRAD, Zagreb
  8. Evica ŠAJGO, Velika Gorica
  9. Mladen ŠTAJDUHAR, Rijeka
10. Ante ZEKIĆ, Split

  1. Hrvatska zajednica tehničke kulture
  2. Klub mladih tehničara "Faust Vrančić" VI. OŠ Varaždin
  3. Fotoklub "Rijeka", Rijeka
  4. Radioklub "Jan Hus", Daruvar
  5. Elektrotehnička i prometna škola Osijek

2006.
  1. mr. sc. Filip KLJAJIĆ, Belišće
  2. Ivica LOVRIĆ, Zagreb
  3. prof. dr. sc. Darko MANESTAR, Rijeka
  4. Mateo MIJIĆ, Split
  5. Miljenko OŽURA, Karlovac
  6. Višnja RAJIĆ, Varaždin
  7. Katica TRUMBETAŠ, Velika Gorica
  8. Ivan VICAN, Velika Gorica
  9. Stjepan VIDIĆ, Osijek
10. Branko VIDOVIĆ, Bjelovar

  1. Aeroklub "Delta Krila", Našice
  2. Društvo pedagoga tehničke kulture, Osijek
  3. Društvo pedagoga tehničke kulture Međimurske županije, Čakovec
  4. Foto film klub "Daruvar", Daruvar
  5. Klub mladih tehničara OŠ "Franjo Serta", Bednja

2007.
  1. dr. sc. Leo JONJIĆ, Rijeka
  2. Franjo KAPETANOVIĆ, Našice
  3. Ivica KOLARIĆ, Varaždin
  4. Josip LEVATIĆ, Varaždin
  5. Željko KOŠARA, Šula
  6. mr. sc. Vlatko LOZIĆ, Zagreb
  7. dr. Vladimir LUČEV, Šibenik
  8. Ivan LUČIĆ, Velika Gorica
  9. Zlata MEDAK, Bjelovar
10. Katarina TADIĆ, Zagreb

  1. Fotoklub "Zagreb", Zagreb
  2. Hrvatska udruga studenata brodogradnje, Zagreb
  3. Osnovna škola Cestica, Varaždinska županija
  4. Prva sušačka gimnazija, Rijeka
  5. Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije, Osijek

2008
  1. Vlado ABIČIĆ, Varaždin
  2. Leonardo BELOVIĆ, Čakovec
  3. Dragan FRANCUZ, Valpovo
  4- Lenko JAKELIĆ, Split
  5. Ivan JANEŠ, Čabar
  6. Ivan KLAR, Garešnica
  7. prof. dr. sc. Marina ČIČIN-ŠAIN, Rijeka
  8. Darko TOKIĆ, Obrovac
  9. Hrvoje VRHOVSKI, Zagreb
10. Jelisava ŽIVKOVIĆ, Čakovec

  1. Fotoklub VARAŽDIN, Varaždin
  2. Osnovna škola Vijenac, Osijek
  3. Radioklub Kaštilac, Kaštel Gomilica
  4. Zajednica tehničke kulture Karlovačke županije, Karlovac

2009.
  1. Miroslav BANAJ, Čeminac
  2. Predrag BROĐANAC, Zagreb
  3. dr. sc. Bruno ČALIĆ, Rijeka
  4. Katica ERLIH, Cestica
  5. Damir KOSIR, Zaprešić
  6. Mladen MARUŠIĆ, Zagreb
  7. Dragan MILEC, Valpovo
  8. Josip MIJATOVIĆ, Budaševo
  9. Vinko ŠERBEK, Zagreb
10. Denis VINCEK, Pregrada

  1. Foto-kino klub "Baranja-film", Beli Manastir
  2. Jedriličarski klub "Zenta", Split
  3. Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec
  4. Radioklub "Vidova gora", Supetar
  5. Udruga minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram",   Zagreb

2010.
   1. Zdenko BOGADI, Kutina
   2. Bogomir HREN, Zagreb
   3. Ivan KNOK, Križevci
   4. Branko LOVRIĆ, Zagreb
   5. Vojislav RAUŠEVIĆ, Zagreb
   6. Danijela NARANĐA, Prelog
   7. Martin OLUJIĆ, Split
   8. Stjepan ŠALKOVIĆ, Krapina
   9. Ivan VLAINIĆ, Samobor
 10. Ivica TOMIĆ, Zagreb

    1. Zvjezdano selo Mosor - Znanost, kultura, umjetnost, Split
    2. Astronomsko društvo "Anonymus", Valpovo
    3. Društvo pedagoga tehničke kulture Istarske županije, Pula
    4. Klub mladih tehničara Osnovne škole Dubovac, Karlovac
    5. Zajednica tehničke kulture Brodsko-posavske županije, Slavonski Brod

2011.
     1. Gloryan GRABNER, Makarska
     2. Jelka HRNJIĆ, Zagreb
     3. Zoran KUŠAN, Zagreb
     4. Rolando MILIN, Kaštel Gomilica
     5. Vladimir MIJIĆ, Zagreb
     6. Ivica NIKOLAC, Rijeka
     7. Alen SPIEGL, Krapina
     8. Antun ŠIKIĆ, Osijek
     9. Andreja ŠTANCL, Zagreb
   10. Vaso ŽIVKOVIĆ, Sisak

1. Radio-klub Pazin, Pazin
2. Zajednica tehničke kulture grada Osijeka, Osijek
3. Mladi robotičari Društva pedagoga tehničke kulture, Varaždin

2012.
     1. Marko PAUNOVIĆ, Zagreb
     2. Mate ĆALUŠIĆ, Križ
     3. Janja BARIĆ, Trnava
     4. Aleksandar MUHAREMOVIĆ, Osijek
     5. Antun MAROŠEVIĆ, Lipik
     6. Zvonimir LERNATIĆ, Kutina
     7. Zvonimir VIDUKA, Zagreb
     8. Tomislav CVITIĆ, Zagreb
     9. Tomislav NIKOLIĆ, Split
   10. dr. sc. Ana SOVIĆ, Zagreb

1. Radioklub "August Cesarec", Pregrada
2. Filmsko-kreativni studio VANIMA, Varaždin
3. FOTOKLUB VALPOVO, Valpovo

2013.
  1. Boris CAPUT, Rijeka
  2. doc. dr. sc. ANTE ĐEREK, Zagreb           
  3. Davor  FULANOVIĆ, Zagreb     
  4. Ivica KOLARIĆ, Varaždin
  5. Deže KUČERA, Darda
  6. Robert LEŠKO, Sveta Nedjelja
  7. mr. sc. Mirko MESIĆ, Osijek                              
  8. Ivica PIVAČIĆ,  Split 
  9. Slavko PODGORNJAK, Nova Gradiška 
10. prof. dr. sc. Dubravko ROGALE,  Zagreb

1. Hrvatska udruga vojnih minijaturista, Zagreb                  
2. Modelarski klub Zaprešić; Zaprešić                                      
3. Udruga inovatora Karlovačke županije, Karlovac               
4. Zajednica tehničke kulture Kutina, Kutina                       
5. Zajednica tehničke kulture Valpovo-Belišće.

2014.
1. dr. sc. Iva Bojić, Zagreb
2. Nikola Dmitrović, Zagreb 
3. Božidar Fajs, Karlovac
4. Zvonimir Hajnc, Belišće
5. Ružica Kamenjašević, Rijeka
6. izv. prof. dr. sc. Robert Kolundžić, izv. prof. dr. sc. Janoš Kodvanj, Tomislav Čengić, dr. med., Zagreb
7. Sonja Pavlić, Zagreb
8. dr. sc. Dragan Roša, Zagreb
9. Zoran Vukić, profesor, Kaštel Lukšić.

1. Centar tehničke kulture Čeminac,
2. Foto kino video klub „Zadar“
3. Kajak kanu klub Varteks, Varaždin
4. Zajednica tehničke kulture grada Splita.

2015.
1. Katija Barbić,Jelsa                
2. Tibor Boni, Darda                                       
3. Krešimir Čanić, Zagreb       
4. Ante Franić, Split                        
5. Stjepan Glavina, Prelog; Ivan Katanić, Pleternica; Gustav Matula, Zagreb
6. Zvonko Koprivnjak, Pregrada    
7. Vlado Lendvaj, Popovača      
8. Marko Pinjuh, Čeminac                
9. Tomislav Stipanović, Zagreb
10. Željko Vidović, Zadar.              

1. Mladi informatičari Strahoninca                   
2. Modelarska sekcija „Aero kluba Osijek“,      
3. Robotičko-informatički klub Popovača.